Субота, 20.04.2024, 12:51
Вітаю Вас, Гість

Збираючи дитину в табір

Підготовка дитини до відпочинку в таборі

Для найбільш успішного і приємного відпочинку в дитячому оздоровчому таборі батьки повинні:

- Правильно налаштувати дитину, пояснити їй правила поведінки в колективі та місцях громадського відпочинку;

- Нагадати, що дбайливе ставлення дитини до всього, що її оточує (природа, речі, меблі, вітражі, скло у вікнах і дверях), допоможе зберегти їй і оточуючим гарний настрій, а Вам гроші із сімейного бюджету;

- Допомогти дитині зібрати в дорогу всі необхідні речі, з урахуванням спрямованості його відпочинку, тривалості перебування на відкритому повітрі і мінливості погоди в зоні відпочинку;

- Перевірити, щоб дитина не взяла з собою те, що може перешкодити або завдати шкоди їй, оточуючим або табору (гральні карти, свічки, сірники, піротехнічні вироби, тютюнові вироби, наркотичні речовини, ніж, в т.ч. складаний і т. д.);

- Речі та взуття дитини обов'язково помітити. З внутрішньої сторони кришки валізи приклеїти список речей, завдяки якому дитині буде легше зібрати їх при від'їзді з табору;

- Категорично забороняється дітям привозити до табору будь-яку дрібну живність (птахів, собак, кішок, щурів, черепах і т.д.)

Що взяти в табір

Потрібно бути готовими до того, що деякі речі назад можуть не повернутися. Взагалі-то цінних речей в табір краще не брати. Тому, що дорога апаратура, ювелірні вироби, плеєр, фотоапарат в таборі містичним чином перетворюються в пусте місце.
Чемодан - він повинен бути просторим. Зберігатися він буде в камері схову. За чемодан підійде дорожня сумка. І обов'язково ручну поклажу, краще якщо це буде невеликий рюкзак. У неї скласти найцінніші речі, воду.
Збір валізи. Отже. Все, що в чемодан кладемо, записуємо в двох примірниках. Один собі, інший -дитині, зі своїм автографом. Це щоб в разі крадіжки можна було підтвердити право власності. Дитина повинна написати заяву на ім'я адміністрації і описати зниклі предмети. Особливо пильним треба бути під час від'їзду.
Краще обговорити з дитиною доцільність взятих речей, навчити поводитися з ними (наприклад: прати, сушити, складати). Якщо дитина буде особливо наполягати на якійсь речі - нехай бере - а й відповідальність за неї теж бере.

Хочеться докладніше роз'яснити деякі пункти списку.

  1. Головний убір. Можна покласти, наприклад, кепку з козирком і бандану. У кепці зручніше на пляжі, прикриває очі від сонця, а в бандані - в тіні дерев.
  2. Куртка, тепла кофта, джинси, брюки - це в єдиному екземплярі, може взагалі не знадобитися, а вага пристойна і місця займає багато. Але на випадок холодних вечорів, зустрічі світанку річ необхідна.
  3. Сорочка, плаття, сарафан - тут вже залежить від того, наскільки у Вас модник або модниця. Але, як показує досвід, все одно багато «дуже модних суконь» залишаються без уваги. Просто не трапляється приводу їх носити.
  4. Шорти, футболки - це найбільш ходовий одяг, тому класти кілька примірників обов'язково! Можуть порватися, загубитися, забруднитися, ще не висохнути і т.д.
  5. Плавки, купальник - теж обов'язково два примірника. З причин: див. попередній пункт.
  6. Взуття. Шльопанці швидко рвуться, тому, що їм весь час наступають на п'яти. Кросівки в спеку швидко набувають неприємного запаху. Тому добре мати запасні устілки і вміти їх замінити. Для танцювальних конкурсів і дискотек бажано мати туфлі.
  7. Труси, шкарпетки - ну цього можна побільше, в межах розумного.
  8. Зубна щітка в футлярі, Мило в мильниці. Зубну пасту все одно відберуть вожаті - щоб не мазалися ночами.
  9. Шампунь краще в одноразових пакетиках, так як флакони закриваються погано і заливають весь вміст валізи.
  10. Пляжний рушник. Обов'язково навчіть дітей витиратися після купання. Краплі води є прекрасними збільшувальними стеклами, і шкіра може отримати серйозні опіки.
  11. Засоби захисту від сонця і від комарів. Ну тут все зрозуміло.
  12. Туалетний папір і паперові серветки з розрахунку 18 днів.
  13. Пластикові пакети - великі і маленькі. У них можна складати брудні речі, сміття, носити на пляж рушник, при від'їзді скласти те, що не влізло до чемодана.
  14. Ліки. З ними потрібно бути дуже обережним. Якщо Ви вирішили дати дітям, наприклад, Пенталгін і активоване вугілля, обов'язково підпишіть від чого ці ліки і як його приймати. Але це старшим дітям. А взагалі-то треба навчити дитину, що при найменших проблемах зі здоров'ям, треба відразу звернутися до вихователя і лікаря табору, а не займатися самолікуванням. Якщо дитина повинна приймати якісь ліки постійно, обов'язково поінформуйте вихователя і лікаря табору. Бажано в письмовому вигляді описати причину і правила прийому медикаментів.

Список речей для поїздки в дитячий табір

1. Одяг:

  • головний убір від сонця (кепка, панама);

  • одяг по сезону (шорти, джинси, брюки, сорочки, футболки, тепла кофта, вітрівка);

  • спортивний костюм;

  • купальний костюм (гумова шапочка для купання в басейні);

  • труси, майки;

  • шкарпетки (не менше тьох пар);

  • носовики;

  • нічна сорочка або піжама (якщо це потрібно);

  • дощовик / парасолю.

2. Взуття: шльопанці (для душових), сандалі (для щоденного носіння ), кросівки (для фіз. культури).

У жарку пору року треба, щоб дитина ходила у відкритому взутті, навіть якщо вона дуже любить свої кросівки, інакше почнеться мікоз. Шльопанець краще дати дві пари, тому що у віддалених від цивілізації таборах купити їх просто ніде.

3. Гігієна:

  • пляжний рушник;

  • мило, мочалка;

  • зубна щітка, тюбик пасти;

  • шампунь (краще одноразові пакетики або маленький флакон);

  • гребінець (в кожного повинен бути свій);

  • безпечні ножиці;

  • вологі серветки, одноразові хустки (можуть знадобитися в самих різних випадках);

  • за необхідності можна також взяти інші засоби особистої гігієни (верстат бритвений, дезодорант, засіб проти комарів, сонцезахисний крем та ін.).

4. Документи:

Перед відправкою діти повинні пройти медичний огляд за місцем проживання і надати при заїзді в табір:

  • довідку від педіатра про стан здоров'я з зазначенням проведених щеплень, протипоказання;

  • довідку про відсутність педикульозу та інфекційних захворювань. Всі діти при заїзді в дитячий табір проходять медичний огляд;

  • копію свідоцтва про народження.

При вступі дитини до табору необхідно повідомити адміністрацію про стан здоров'я дитини: хронічні захворювання, алергії, обмеження в занятті спортом, а також залишити свої контактні телефони. Адміністрація гарантує конфіденційність медичної інформації. Крім того, бажано зробити невеличку анкету дитини з описом особистих уподобань, захоплень та інших індивідуальних якостей.

5. Додатково:
Гроші. Їх треба здати супроводжуючому або іншій відповідальній особі і розписатися під сумою. Багато таборів забороняють залишати з дитиною велику суму грошей, щоб уникнути проблем з покупкою останньою сигарет або інших небажаних предметів. Поясніть дитині, що дрібні гроші треба зберігати в кишенях одягу, що застібаються і не залишати без нагляду. Також, не бажано брати до табору: ювелірні вироби, велику кількість косметики, електронні ігри, праски, роликові ковзани, мобільні телефони.

За пропажу грошей і коштовних речей (прикраси з дорогоцінних металів, мобільні телефони, фотоапарати, аудіо -, відеотехніка і т.п.), не зданих на збереження вихователям, адміністрація відповідальності не несе.

6. Заборонено брати до табору:

  • алкогольні напої;
  • продукти харчування, які швидко псуються;
  • будь-яку піротехніку (петарди, хлопавки і т.д.);
  • будь-які "стрілялки", ножі, рогатки і т.д..

 

Збираючи дитину перший раз в табір обов'язково ознайомтеся з правилами табору і перегляньте список речей, які рекомендує і НЕ рекомендує брати адміністрація.

Це заощадить ваші нерви і під час зборів, і згодом.

Складіть список речей, які ви збираєтеся дати дитині, і потім віддайте дитині копію списку з вашим автографом.

Це допоможе вивезти з табору все, що привезли. А то персоналу табору досить утомливо шукати, чия це кепка, кофта або щойно куплені кросівки. Крім того, вирішується і питання коштовних речей: якщо у дитини пропав телефон, то вихователю за списком легше дізнатися, що саме така модель у неї була, а от зараз з нею красується якась інша дитина. Втім, краще коштовні речі до табору не брати.

Жодних скандалів

Особливо актуально якщо ви збираєте у табір підлітка - не треба перетворювати процес збору в скандал про те, що ось цю кофточку брати не треба, а от це треба взяти обов'язково.

І в той же час постарайтеся донести до дитини, що Ви насамперед хочете, щоб їй було зручно. Тому постарайтеся підібрати переконливі доводи, щоб дитина виїхала до табору на хорошій хвилі. Якщо, незважаючи на всі ваші вмовляння, дитина таки бере свій комп'ютер, поясніть їй, що вона сама буде нести за нього відповідальність. Часто допомагає.

І пам'ятайте, що правильно складений список - це половина зборів.

P.S.: ВАЖЛИВО

Покладіть в сумку записку (або наклейте наверх): ПІБ, телефон батьків, адресу домашню, адресу табору. На той випадок, якщо втратять чи переплутають сумку, чемодан. Іноді діти їдуть в одному автобусі в різні табори і з однаковими сумками! Ну і, крім того, багато хто просто не пам'ятає цих даних!

Гарного відпочинку Вам і дитині!