Вівторок, 11.08.2020, 18:44
Вітаю Вас, Гість

 

Інформація для батьків

 

Сьогодні на ринку відпочинку і оздоровлення дітей в Україні є цілий спектр найрізноманітніших таборів. Є табори з яскраво вираженою медичною, оздоровчою спрямованістю, є табори, що ставлять на перше місце додаткову освіту дітей, табори, в яких діти наділені так званою свободою вибору занять з майже символічним режимом дня, табори скаутські, спортивні та багато інших.
Наш "Жовтень" - це класичний дитячий оздоровчий лісовий табір, який працює над сучасним переосмисленням кращих традицій піонерських таборів - одного з найулюбленіших видів відпочинку та оздоровлення дітей в нашій країні в недалекому минулому. Табір, який у своїй роботі зорієнтований на те, щоб діти в ньому навчилися знаходити друзів, дорожити ними, толерантно ставитися до думки іншої людини, співпрацювати в досягненні загальних цілей, відкривати в собі нові таланти і розвивати здібності не тільки для себе, але і на користь іншим. Ми впевнені, що всі ці вміння і навички не є пережитками минулого, а, як ніколи, актуальними поняттями.
Якщо Ваша дитина не любить активний відпочинок, вважає за краще під час канікул багато спати або "вбивати" час, звикла до того, що дорослі її обслуговують у великому і малому, шукає місце, де б її розважали, а вона все це тільки споживала, якщо вона самодостатня і це її цілком влаштовує, то не купуйте путівку в "Жовтень". Наш табір Вашій дитині не сподобається!
Прищеплюючи дитині навички самостійності, ми залучаємо її до самообслуговування, що включає в себе: прибирання свого спального місця, утримання в порядку особистих речей, дотримання норм особистої гігієни.
У "Жовтні" дітям прищеплюється командний дух, в них відкриваються і розвиваються таланти, їх життя заповнене цікавими заходами, іграми, конкурсами, шоу і вікторинами. Ми хочемо, щоб діти в нашому таборі були активними учасниками колективної творчої діяльності, що становить сенс життя в ньому, а не її глядачами. Вожаті та вихователі, керівники гуртків і фізруки - це в першу чергу педагоги, а не "аніматори". Це люди, обов'язком яких є робота з оздоровлення та всебічного гуманістичного розвитку і виховання Ваших дітей, а не тільки їх розвага.
Якщо ж Ви вирішили зупинити свій вибір на: "Жовтні", то адміністрація табору просить Вас ознайомитися і прийняти правила і особливості, які в ньому існують, а також з вимогами, що пред'являються до дітей, які приїхали на відпочинок.


ДУЖЕ ВАЖЛИВО: Купуючи Путівку в наш табір у сторонніх організацій, вимагайте у продавця офіційну інформацію про умови перебування дітей в ньому.


Адміністрація не несе відповідальності за відомості про доставку, проживання, харчування, медичне обслуговування та інше, що не відповідають офіційній інформації, яка надається нашим підприємством.
У разі, якщо при купівлі путівки у Вас виникли будь-які питання про перебування Вашої дитини в дитячому оздоровчому таборі "Жовтень" і Ви не отримали на них відповіді від продавця - утримайтеся від негайного придбання путівки, зв'яжіться з адміністрацією табору за наведеними в розділі "Контакти" телефонами, уточніть інформацію, що Вас цікавить і, в разі, якщо вона Вас задовольнить, купуйте путівку.
Ми прекрасно розуміємо, що діти, які приїжджають в наш табір, часом стикаються з різного роду проблемами по входженню в новий тимчасовий колектив. Хтось із дітей вирішує їх швидко і просто, комусь доводиться нелегко, і ми завжди готові йому допомогти. Налаштуйте дитину на те, щоб вона не боялася поділитися своїми проблемами з нами - його вихователями і вожатими. Якщо Ви з телефонної розмови з дитиною дізналися від неї про такі проблеми, ми просимо Вас негайно зв'язатися з загоновими педагогами або адміністрацією табору і повідомити нам про це.
Шановні батьки, ми хочемо, щоб Ви вірили нам і знали, що колектив "Жовтня" - це Ваші партнери, готові зробити все для організації активного, корисного і розвиваючого відпочинку Вашої дитини. Ми це вже з успіхом доводимо не один рік і не одній тисячі сімей.

 

Відправлення та прийом дітей в табір

 

Перед відправкою дитини в табір ми просимо Вас обов'язково поговорити з нею, поговорити про поведінку в таборі, про правила внутрішнього розпорядку, що діють в таборі і необхідності їх суворого дотримання (з ними Ви можете ознайомитися на офіційному сайті табору: october.at.ua ), про толерантність і про правила особистої гігієни.
Дитина повинна знати, що в разі нездужання, психологічного дискомфорту, виникнення проблем у спілкуванні з іншими дітьми, вона повинна негайно повідомити про це своїм загоновим педагогам і батькам.


ДУЖЕ ВАЖЛИВО: Якщо Вам стало відомо про такі проблеми, просимо Вас негайно повідомити про це адміністрацію табору.


Настійно рекомендуємо Вам зареєструватися на офіційному сайті ДЗОВ "Жовтень": october.at.ua Це дасть Вам можливість оперативно отримувати важливу інформацію про відпочинок Вашої дитини, зв'язуватися з співробітниками табору і багато інших можливостей.
Збираючи дитину в табір, не давайте їй з собою занадто багато речей.
Крім необхідних предметів, в список яких входять: головний убір від сонця, купальний і спортивний костюми, пляжне і спортивне взуття, рушник для пляжу (душа), одяг і взуття по сезону, шкарпетки, білизна, піжама або інший одяг для сну, зубна щітка і паста, мило, мочалка, шампунь, гребінець, ножиці для стрижки нігтів, бажано щоб у дітей були сонцезахисні окуляри, а також хоча б один ошатний костюм або плаття. У зв'язку з тим, що погода протягом зміни може змінюватися, подбайте про те, щоб у вашої дитини був одяг як на дуже спекотну літню погоду, так і на дощову і прохолодну.
Дітям молодшого шкільного віку необхідно позначити речі індивідуальною міткою. Просимо поставитися до цього прохання з максимальною відповідальністю.


ДУЖЕ ВАЖЛИВО: Ми настійно рекомендуємо батькам не давати дітям з собою ювелірні вироби, дорогу косметику, електронні ігри, аудіо- та відеотехніку і особливо мобільні телефони з наступних причин:
-  Адміністрація і співробітники табору не несуть відповідальності за речі, які не здані в камеру зберігання, і, тим більше, за мобільний телефон, що знаходиться у дитини,
-  Для зв'язку батьків з дітьми або з педагогами у кожного загонового вихователя є мобільний телефон, номер якого можна довідатись у адміністрації табору,
-  Наявність мобільного телефону у дитини може спровокувати нечистих на руку до кримінальних вчинків.

 

Протягом ряду років мають місце факти пропажі, навмисного і ненавмисного псування мобільних телефонів. Останнім часом їх стало значно менше, але, тим не менш, такі випадки бувають.
Якщо перерахованих вище причин і наших прохань Вам мало, і Ви вирішуєте забезпечити дитину в табір дорогими речами і мобільним телефоном, то це Ваше право і на Вас лежить відповідальність за можливі неприємні наслідки, пов'язані з наявністю їх у Вашої дитини. Ми не несемо відповідальності за ці пристрої.


ДУЖЕ ВАЖЛИВО: У випадках розкрадання, втрати або псування мобільного телефону Вашої дитини адміністрація відповідальності не несе і просить Вас не турбувати нас з цього приводу.


Знаючи про ймовірність таких неприємних ситуацій, і вирішивши, проте, дати дитині з собою мобільний телефон, виберіть недорогу "бюджетну" модель. У цьому випадку, ступінь розчарування від пропажі або псування телефону буде не такою сильною.
Хочемо звернути Вашу увагу на те, що на території табору стабільно працює зв'язок мобільних операторів "МТС" (050, 095, 099), "Київстар" (067, 096, 097, 098), "Life" (063, 093). Просимо Вас обов'язково це врахувати, даючи дитині з собою мобільний телефон.


ДУЖЕ ВАЖЛИВО: Наявність у дитини молодшого шкільного віку (або дитини, що вперше приїхала в табір) мобільного телефону надає йому можливість "дзвонити" батькам практично в будь-який час. І як наслідок, вона завжди може почути від жалісливої мами (а тим більше - бабусі), як вони по ньому нудьгують і сумують. Відповідну реакцію дитини описувати не варто. Вона теж засумує і занудьгує. Ця реакція буде серйозно заважати нам у вирішенні питання адаптації дитини в новій для неї ситуації. І однозначно погіршить її відпочинок.


Категорично забороняється телефонувати дитині в табір на його особистий мобільний телефон під час прийомів їжі, в "тиху годину" і після "відбою".
Прийом дітей в дитячому оздоровчому таборі "Жовтень" здійснюється в день початку зміни, зазначений у путівці.


ДУЖЕ ВАЖЛИВО: Діти, що доставляються в табір батьками самостійно, повинні бути в ньому не раніше 10:00 і НЕ пізніше 18:00 дня заїзду в табір. Це перший день табірної зміни, дата якого зазначена в путівці.


У разі приїзду в табір організованої групи одночасно з самостійно прибули дітьми, перевага в прийомі дітей віддається організованій групі.
У разі централізованої доставки дітей з Кропивницького, інших районів Кіровоградської області, а також з міст, де продажем путівок займаються наші офіційні представники, батькам пропонується передати дітей під відповідальність супроводжуючих.
Інформацію про місце від'їзду дітей та їх повернення можна отримати додатково по телефону в смт. Олександрівка: (067) 235-64-27, (067) 520-61-56 і за телефонами організацій, які продали Вам путівку.
Реєстрація та відправка дітей з Кропивницького здійснюється в день початку зміни. З метою економії Вашого часу реєстрація дітей та їх посадка в автобус робляться одночасно. Початок реєстрації - 6 год. 30 хв., її закінчення і від'їзд - 7 год. 00 хв. Після первинного медичного огляду дитини, який необхідно пройти при реєстрації, і отримання посадкового талона, Ви звертаєтесь до старшого групи і передаєте свою дитину під його опіку разом з путівкою, заповненою медичною карткою і сумою грошей, яку Ви дитині довіряєте.
Будь ласка, повідомте супроводжуючому, як Ваша дитина переносить тривалу поїздку в автобусі. Зі свого боку, ми врахуємо цю інформацію під час перевезення.
Прохання при посадці дітей в автобуси поводитися спокійно і коректно щодо наших співробітників і оточуючих Вас людей. Місць в автобусах вистачить усім дітям і Вашій дитині в тому числі. Не хвилюйтеся. Інакше Ваше хвилювання передасться Вашій дитині. А це, особливо якщо вона їде в табір вперше, її тільки напружить і засмутить.
Зупинки на шляху прямування будуть як планові (для організованого прийому їжі), так і на вимогу, в кількості, необхідній для відправлення дітьми природних потреб.
Вартість проїзду в ціну путівки не входить і оплачується додатково в головному офісі ДЗОВ "Жовтень" або в уповноважених осіб та організацій. Проїзд в табір і назад повинен бути сплачений не пізніше, ніж за три доби до початку табірної зміни. Ця вимога пов'язана з завчасним резервуванням автобусів для перевезення дітей. Оплата проїзду в момент відправки можлива тільки при наявності вільних місць в автобусах.
Перевезення дітей з Кропивницького і усіх районів Кіровоградської області в табір, а також у зворотному напрямку здійснюється ліцензованою компанією-перевізником.
Правила посадки в автобус або інші транспортні засоби, а також правила поведінки дітей в цих транспортних засобах визначаються організаціями, що здійснюють перевезення.
Діти, які перетинають кордон України, повинні мати документи, оформлені у відповідність з існуючими міждержавними угодами. Перелік таких документів та правила їх оформлення можна отримати у регіонального представника.
У разі, якщо дитина була доставлена в табір батьками самостійно, його і його документи необхідно передати під відповідальність адміністрації табору або чергових педагогів.


ДУЖЕ ВАЖЛИВО: У відповідності до Закону України "Про відпочинок та оздоровлення дітей", Санітарних правил і норм України, Типового положення про дитячі оздоровчі табори України, а також Правил внутрішнього розпорядку ДЗОВ "Жовтень", пересування батьків по табору самостійно, а тим більше, відвідування спальних корпусів та інших приміщень категорично заборонено. Зверніться до адміністрації табору, і ми із задоволенням проведемо для Вас організовану екскурсію по ДЗОВ "Жовтень".


Розподіл дітей по загонах


Загони формуються виключно за віковим принципом, незалежно від того, з якого міста чи якої країни приїхали діти. В який саме загін потрапить Ваша дитина, буде відомо лише після закінчення розподілу. При цьому ми гарантуємо, що дитина потрапить в загін з однолітками.


ДУЖЕ ВАЖЛИВО: Просимо Вас обов'язково ретельно перевірити дату народження і стать дитини, зазначені в путівці. У разі, якщо зазначена в путівці інформація не відповідає дійсності, просимо Вас негайно про це повідомити адміністрацію табору будь-яким, зручним для Вас способом. Розподіл дітей по загонах відбувається у відповідність з даними, зазначеними в путівці.
 

У перший (найстарший) загін розподіляються тільки найстарші діти виключно за віком.
Загонові списки, накази та інші документи готуються нами заздалегідь. Підготовка документів, як правило, завершується ввечері напередодні дня заїзду. Побажання батьків про розподіл дітей в один загін розглядаються тільки в тому випадку, якщо вони надійшли на нашу адресу в термін не пізніше, ніж за добу до початку зміни, і якщо у дітей один і той же або близький вік.

Несвоєчасні побажання батьків щодо розподілу дітей в один загін, а також побажання про розподіл в один загін дітей істотно різного віку, навіть якщо вони родичі, адміністрацією ДЗОВ "Жовтень" розглядатися не будуть.
На жаль, задовольнити побажання щодо розподілу дітей, повідомлені Вами в день заїзду, а тим більше протягом табірної зміни, не представляється можливим. Побажання, висловлені дітьми, в обов'язковому порядку підтверджуються їх батьками. Той факт, що ваші діти є однокласниками і (або) ровесниками не означає, що вони автоматично потраплять в один загін.


ДУЖЕ ВАЖЛИВО: При об'єднанні дітей в групу, якщо вони хочуть перебувати в одному загоні, є запорукою комфортного перебування дитини в таборі і залежить від Вас.
 

Отримати інформацію про приїзд дітей в табір і про те, в який загін потрапила Ваша дитина Ви зможете по телефонах, що розміщено в розділі "Контакти" після 18 год. 00 хв. в день початку зміни. Крім того, найсвіжішу інформацію про перебування Вашої дитини в таборі ми будемо розміщувати на сторінках нашого сайту http://october.at.ua.
 

ДУЖЕ ВАЖЛИВО: Адаптація дітей до нових для них умов тимчасового дитячого колективу - це складний психолого-педагогічний процес, пов'язаний з необхідністю використання кожною дитиною (а тим більше, новачком) всіх умінь і навичок самостійності, концентрації всіх його особистісних якостей і рис характеру. Тому, намагайтеся не турбувати її телефонними дзвінками під час періоду адаптації (перші 3-4 дні). Якщо ви хочете отримати інформацію про свою дитину в цей період, то, зателефонувавши в загін, поспілкуйтеся з загоновими педагогами, а не з дитиною.


Медичний контроль


У "Жовтні" постійно здійснюється медичний контроль самопочуття дітей, правильного проведення процесу оздоровлення, дотримання правил безпеки.
Контроль здійснюється як медичними, так і педагогічними працівниками табору.
До завдань медичного контролю входить спостереження за ходом адаптації дітей, впливу метеофакторів на організм дитини, забезпечення правильного дозування фізичних  навантажень і кліматичних процедур, прийняття необхідних заходів у разі виникнення патологічних реакцій у відповідь.
У разі захворювання дитини їй буде надана своєчасна і ефективна медична допомога. Медичний пункт "Жовтня" відповідає найсуворішим вимогам, оснащений і укомплектований усіма необхідними медикаментами та обладнанням.
Діти, які прибули на відпочинок в дитячий заклад оздоровлення та відпочинку "Жовтень", знаходяться під постійним медичним контролем досвідченого медичного персоналу.
У таборі створені всі умови, як для надання екстреної медичної допомоги, так і для лікування хворих протягом зміни дітей.
У разі необхідності надання дитині екстреної медичної допомоги, яку не в змозі надати медичний персонал "Жовтня" (наприклад, хірургічне втручання при гострому нападі апендициту), дитина доставляється в районну дитячу лікарню (знаходиться в 1 км від табору), з якою керівництвом табору укладено відповідний договір.
Всі режимні моменти здійснюються під наглядом медичного персоналу.
Дитина, що має скарги на нездужання, повинна негайно повідомити про них своїм загоновим педагогам, після чого вона буде оглянута лікарем і їй буде призначено лікування. Медичний пункт табору працює цілодобово. Крім того, в таборі працює цілодобовий телефон для виклику чергового медичного працівника в загін.
Діти з медичними протипоказаннями, зазначеними в "Правилах медичного відбору при направленні дітей на відпочинок в дитячий заклад оздоровлення та відпочинку "Жовтень", в табір не приймаються.

 

ДУЖЕ ВАЖЛИВО: Якщо Ви вирішили сфальсифікувати медичні документи дитини, приховати інформацію про факти хронічних захворювань Вашої дитини при направленні його в табір, пам'ятайте: вся відповідальність за можливі наслідки цієї дії лежить на Вас!
 

Крім того: при виявленні невідповідності між фактичним станом здоров'я Вашої дитини і даними медичних документів адміністрація табору негайно повідомляє про це медичний заклад, який видав довідку, а також правоохоронні органи за місцем знаходження цього медичного закладу.
В даний час, частими є випадки, коли до адміністрації табору звертаються діти з проханням допустити їх до участі в спортивних змаганнях не дивлячись на те, що у них в медичній карті мають місце протипоказання. Хочемо повідомити Вас, шановні батьки, що ми в цих випадках повністю на стороні медичних працівників і не допускаємо таких дітей до змагань.

 

ДУЖЕ ВАЖЛИВО: Якщо дитині необхідно за курсом лікування приймати будь-які медичні препарати, що знаходяться у неї, Вам необхідно письмово повідомити про це головного лікаря табору, зробивши позначку в медичній карті дитини в графі "Додаткова медична інформація".
 

У разі, якщо Ваша дитина захворіла в таборі, не хвилюйтеся: їй буде надана кваліфікована медична допомога із застосуванням необхідних медичних препаратів, дитина одужає і продовжить відпочинок. Про поточний стан здоров'я при цьому ви можете проконсультуватися у лікаря табору по телефону (розділ "Контакти" нашого сайту october.at.ua).
Лікування загострень хронічних захворювань, які є протипоказанням для направлення дитини в дитячий заклад оздоровлення та відпочинку "Жовтень", що не були зазначені у медичній карті дитини, проводиться за рахунок батьків, опікунів або організацій, які направили дитину на відпочинок.

 

Гігієна
 

При направленні дітей на відпочинок в дитячий заклад оздоровлення та відпочинку "Жовтень" мається на увазі, що до закладу направляються діти досить самостійні для того, що б стежити за особистою гігієною. Для цього в таборі створено всі умови: душові кімнати та кімнати гігієни на поверсі розміщення загону.
 

Від'їзд дітей з "Жовтня"

 

Останній день зміни є і днем від'їзду дітей з "Жовтня". Якщо ваша дитина приїхала в табір централізовано і Ви оплатили її проїзд не тільки в табір, але і з нього, то всю детальну інформацію про прибуття дитини додому Ви можете отримати у компанії, що продала Вам путівку. В цьому випадку ми лише можемо проінформувати Вас про час від'їзду дітей з "Жовтня", якщо Ви зв'яжетеся з нами за номером телефону табору.
Якщо Ви привезли дитину в табір самостійно, то Вам необхідно самостійно забрати дитину з табору в день закінчення зміни з 10.00 до 14.00. По приїзду в табір зверніться до адміністрації з проханням запросити Вашу дитину, для чого повідомте її прізвище, ім'я та номер загону. Якщо Ви з якоїсь причини не можете забрати дитину в зазначений час, Вам необхідно завчасно узгодити час Вашого приїзду з адміністрацією табору по телефону.

 

ДУЖЕ ВАЖЛИВО: Забрати дитину з табору в зв'язку з закінченням терміну зміни можуть тільки батьки, або особи, які мають нотаріально завірене доручення від батьків встановленого Законодавством Вашої країни зразка.


Додаткова інформація

 

Відвідування дітей у таборі вільне, без жорсткого визначення батьківських днів. Час відвідування: з 10:00 до 13:00 і з 16:30 до 19:00. По приїзду в табір зверніться до адміністрації з проханням запросити Вашу дитину, для чого повідомте її прізвище, ім'я та номер загону. Якщо останнє Вам невідомо, то Вам обов'язково допоможуть.


ДУЖЕ ВАЖЛИВО: Ми просимо Вас звернути увагу на неприпустимість відвідування дітей в "Жовтні" під час режимного моменту "Тиха година" з 14:00 до 16:00. Будь ласка, плануйте свій приїзд до табору не в цей час і не ставте цей режимний момент під загрозу зриву в загоні Вашої дитини. Крім того, категорично забороняється вивезення за територію табору не своїх дітей без нотаріально завіреної довіреності від її батьків як "на час", так і з табору достроково або після закінчення терміну зміни.
 

При відвідуванні Вами табору Ви зобов'язані дотримуватися правил внутрішнього розпорядку. Пройти на територію табору можна тільки з дозволу адміністрації табору в супроводі виділеного для цього дорослого співробітника табору.
Пам'ятайте, що коли ви вирішуєте забрати дитину з табору за заявою "на час" з метою вивезення її в місця з невідомою Вам епідеміологічною обстановкою, Ви приймаєте на себе всю відповідальність за стан здоров'я дитини після повернення її в табір. Крім того, добре подумайте де і чим ви збираєтеся її в цьому випадку годувати.
Привозити і передавати з собою дитині будь-які продукти харчування можна тільки з дозволу адміністрації табору.
Одним із засобів передачі Вам інформації про відпочинок дітей в "Жовтні" є офіційний сайт табору: http://october.at.ua. На сторінках цього сайту ми розповідаємо про те, що відбувається в нашому таборі день у день. Хочемо підкреслити, що це розповідь про життя табору в цілому, а не Вашої дитини зокрема. Якщо Ваша дитина вибрала для себе в таборі активну життєву позицію, якщо вона бере участь у заходах, спортивних іграх, в роботі гуртків і студій, то Ви побачите її на сторінках сайту.
Свої взаємини з дітьми і їх батьками співробітники "Жовтня" будують на принципах довіри, взаєморозуміння і терпимості. Просимо Вас дотримуватися цих же принципів і у взаєминах з нами.


Інформація про правові основи діяльності дитячого оздоровчого табору «Жовтень»

 

Дитячий заклад оздоровлення та відпочинку «Жовтень» діє у відповідності з Конституцією України, Цивільним, Сімейним та Господарським кодексами України, КЗпП України, Законами України «Про власність», «Про підприємства», «Про освіту», «Про позашкільну освіту», «Про оздоровлення та відпочинок дітей », іншими законами України, Державним соціальним стандартом оздоровлення та відпочинку дітей, іншими державними нормами і правилами. У відповідності з Законом України «Про оздоровлення та відпочинок дітей» дитячий заклад оздоровлення та відпочинку «Жовтень» є заміським закладом оздоровлення та відпочинку. ДЗОВ «Жовтень» є приватним підприємством, діє на підставі Положення. Відповідність ДЗОВ «Жовтень» вимогам Державних стандартів, правил і норм підтверджується щорічно і оформлюється дозвільними документами, паспортами, актами і сертифікатами. З усіма перерахованими вище документами можна ознайомитися в офісі дирекції табору або безпосередньо в таборі.

 

Правила поведінки

Купуючи путівку в дитячий табір, дитина і її батьки погоджуються на виконання встановлених в дитячому таборі правил поведінки. Вожаті, вихователі, адміністрація дитячого табору несуть відповідальність за кожного, хто приїхав на відпочинок. А ми хочемо, щоб діти провели цей час комфортно, цікаво і весело, з користю для розуму і здоров'я, а головне - БЕЗПЕЧНО! Тому слід дотримуватися кількох простих, але необхідних правил поведінки. Батьки повинні роз'яснити дітям, що за порушення правил перебування в дитячому таборі і чинного законодавства (крадіжка, аморальна поведінка, самовільні дії, які можуть завдати шкоди їх здоров'ю або здоров'ю оточуючих, куріння, вживання алкогольних напоїв або наркотиків, і т.п.) дитина буде відрахована з табору і доставлена додому за рахунок батьків. За заподіяний збиток майну відповідальність несуть батьки дитини. Загальні правила поведінки в дитячому таборі.

 1. Потрібно дотримуватися встановленого режиму дня, загальноприйнятих санітарно-гігієнічних норм (зачісуватися, вмиватися, одягатися по погоді, приймати душ, складати акуратно свої речі і постіль і т.д.).
 2. Кожна дитина (підліток) зобов'язана дотримуватися всіх встановлених у дитячому таборі правил, в тому числі правил протипожежної безпеки, правил проведення купань, екскурсій, автобусних поїздок, походів і т.п.
 3. Про будь-які нездужання обов'язково довести до відома вожатого і звернутися до лікаря.
 4. Забороняється палити, розпивати спиртні напої, вживати і розповсюджувати наркотики.
 5. Дбайливо ставитися до особистого майна свого та інших дітей, майна в дитячому таборі, берегти зелені насадження, дотримуватися чистоти.
 6. Знаходитися весь час разом із загоном. При необхідності відлучиться, треба довести до відома вожатого. Вихід за територію дитячого табору допускається тільки з вожатим з дозволу директора табору.
 7. Не можна збирати і їсти гриби, незнайомі ягоди та плоди.
 8. Дотримуватися правил поведінки в громадських місцях: не кричати, не лаятися, не ображати оточуючих словами або діями.

 

Правила проведення купань в дитячому таборі.

 

 1. Кожна людина повинна мати при собі головний убір, плавки або купальник, рушник.
 2. На пляж можна виходити тільки зі своїм загоном і перебувати на території, відведеній загону.
 3. Входити в воду можна тільки по команді плаврука, групами по 10 чоловік.
 4. Купання проходить в огородженій зоні. Входити в воду можна тільки до рівня грудей.
 5. Суворо заборонено пірнати, користуватися маскою, ластами, трубкою, надувними предметами, подавати помилкові сигнали небезпеки, штовхатися і боротися в воді.
 6. Виходити з води за сигналом плаврука.

 

Правила поведінки під час культурно-масових заходів.

 

 1. При проведенні масових заходів слід перебувати разом із загоном. Відійти можна тільки в супроводі вожатого.
 2. На масові заходи слід приходити у відповідному одязі і взутті. Якщо це спортивні змагання - в спортивному одязі, для свят, конкурсів та дискотек - святковий одяг і взуття, ну а для Дня Нептуна підійдуть пляжний наряд і шльопанці.
 3. При проведенні масових заходів на відкритих майданчиках в сонячну погоду наявність головного убору обов'язкова.
 4. Слід дотримуватися правил етикету в громадських місцях (не шуміти, не штовхатися, не свистіти, не тупати ногами, якщо це, звичайно, не конкурс або спортивне змагання і повболівати за свою команду просто необхідно).

 

Правила протипожежної безпеки.

 

 1. Необхідно знати план евакуації спального корпусу. У разі виявлення ознак загоряння негайно покинути будівлю і повідомити дорослих (вожатих, адміністрацію).
 2. Забороняється розводити вогонь на території дитячого табору, в приміщеннях і в походах.
 3. Не дозволяється користуватися електроприладами без дозволу вожатого.